Новини та події

Фотовиставка очима психолога

15 серпня психолог Центру відвідала фотовиставку Олексія Фурмана “Життя після поранення”, яку розміщено у приміщенні  Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки і яка триватиме ще протягом місяця.

Проект “Життя після поранення” наразі вже здобув гран-прі Міжнародної Фотовиставки газети “День”. Автором робіт є Олексій Фурман, український документальний фотограф і стипендіат програми Фулбрайта (США). Олексій знімав події Євромайдану, після чого поїхав до Криму, а потім на схід України, де знімав військовий конфлікт для різних міжнародних видань.

40 світлин п’ятьох поранених бійців. 5 історій життя чи виживання. Без прикрас, без фотошопу, без показного геройства. У мирному житті ветерани війни повсякчас зустрічаються з неймовірними викликами, іноді навіть елементарне побутове обслуговування стає справжнім випробовуванням. Переглядаючи світлини, уява домальовувала набагато більше, ніж потрапило в обєктив фотокамери. Хто хоч раз в житті стикався з відчуттям безпорадності під час життєвих викликів, знає ціну цим буденним геройським  вчинкам, цій перемозі над обставинами і самим собою…

Проект, зокрема, концентрується на адаптації ветеранів до мирного життя після повернення додому,  адже тепер у них є тяжкі спогади, які неможливо забути.

Так само, як ветерани війни в Афганістані тридцять років тому, ці молоді чоловіки стикаються з нестачею програм фізичної та психологічної реабілітації.У цьому їм допомагають їх рідні, які завжди поруч, друзі, волонтери та психологи.

 

Нагадуємо, що психологи, фахівці з соціальної роботи міського Центру соціальних служб для сім ї, дітей та молоді, що по вул. Кам янецькій, 38 готові допомагати нашим героям та їхнім родинам. 

 

За інформацією міського Центру соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді

“Казкотерапія”

11.08.2017 року  Хмельницьким міським Центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді у парку ім. М. Чекмана було проведено тренінгове заняття з казкотерапії “Правильне життя”. Даний захід був розрахований на дітей молодшого шкільного віку.

Метою « Казкотерапії» було:

 • поглибити знання дітей про казку як вид усної народної творчості, навчити визначати голову думку казки;
 • навчити дітей продуктивним навичкам взаємодії з іншими людьми, налагодити взаєморозуміння в дитячому колективі;
 • розвивати зв’язне мовлення, мислення, фантазію.

Заняття з «Казкотерапії» допомагало дітям швидко звикнути до нової обстановки, розкрити переживання, про які дитина соромиться обговорювати відкрито з дорослими. Захід пройшов у вигляді читання та обговорення казки «Квіточка-семиквіточка».. Діти із задоволенням слухали казку та брали активну участь у обговорення її змісту. Також було проведено дидактичну гру, в ході якої дітки повинні були назвати сім аспектів здоров’я людини (здоровий сон, правильне харчуванн, гігєна, чиста оселя та чистий одяг, спорт, гарний настрій та відсутність згубних звичок).

Діти сприйняли матеріал з цікавістю і по закінченню тренінгових занять залишились задоволені результатом такої роботи. А за активну участь у заході діти отримали подаруночки — виготовлені квіти з цукерками в середині.

 

За інформацією міського Центру соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді

Реконструкція майданчика Хмельницької ДЮСШ №2.

В Хмельницькій ДЮСШ №2 продовжується реконструкція міні-футбольного поля що знаходиться за адресою вулиця Тернопільська, 34. На сьогоднішній день закінчено влаштування бруківки навколо міні-футбольного поля та встановлюється огорожа.

«Люди як товар»

Торгівля людьми – це продаж людей і їх використання злочинними елементами з метою одержання прибутку. Це може означати примушення або втягування через обман до проституції, жебракування або ручної праці.

Складна економічна ситуація в Україні  змушує громадян шукати роботу за кордоном. Під час подорожі, навчання чи роботи за кордоном Ви маєте подбати про власну безпеку. Саме через легковажність та недостатню  поінформованість про реалії працевлаштування за кордоном громадяни опиняються в скрутних ситуаціях.

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

Ви повинні знати свої права й бути готовими їх захистити. Якщо Ви плануєте їхати на роботу за кордон, Вам необхідно отримати достовірну інформацію про майбутню роботу та умови життя за кордоном.

 1. Обережно з паспортом!

Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств та прикордонних пунктів пропуску. Це Ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у Вас. Якщо Ви загубили свій паспорт або ж його відібрали силою, звертайтеся до посольства або консульства України у відповідній країні.

 1. Зробіть ксерокопії всіх важливих документів!

Ще до виїзду зробіть ксерокопії паспорта, візи, страхового полісу та будь–яких інших документів, пов’язаних з поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того, залишіть копії своїм рідним або друзям в Україні.

 1. Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформаціїпро місце, де будете працювати та про безпечне надійне місце проживання. Повідомте рідним або друзям про детальне місце свого перебування за кордоном, а також залишіть їм детальну інформацію про Вашого роботодавця.
 2. Будьте готові до надзвичайних ситуацій!Занотуйте контактну інформацію посольства/ консульства України в країні, до якої збираєтесь, та негайно зв’яжіться зі співробітниками відповідної установи в скрутній ситуації.

 

        Пам’ятайте, ніхто не захищений від таких небезпечних ситуацій.

Якщо Ви стали жертвою торгівлі звертайтесь за телефонами: Національна «Гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації Центру «Ла Страда-Україна»: 0-800-500-335 (дзвінки безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні), 386 – безкоштовно з мобільних телефонів.

 

 

За інформацією Хмельницького міського

Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та

молоді

“Скринька натхнення”

З 1.08.17 при СКЦ “Плоскирів” (вул. Курчатова, 90) діє акція “Скринька натхнення”emoji-127873
Головна мета акції допомогти нужденним та уміти надихатись добрими справами, щоб це стало щоденною справою життя.
У кожного є речі, які не один рік лежать у шафі і ніхто їх не одягає. Пропонуємо переглянути свій гардероб і поділитися з тими, хто має в них потребу.
Приносьте речі у “Скриньку натхнення”, а взамін беріть цукерочку, це маленька вдячність за небайдужість.
Коли ми назбираємо велику кількість речей, ми їх передамо в дитячі будинки та малозабезпеченим сім’ям. Про що прозвітуємо в групі Фейсбук https://www.facebook.com/groups/619332768251351/
Уже є декілька пакетів з речами, тож дякуємо за щедрість.
Долучайтесь до цієї справи та будьте натхненні добром!
Хай береже вас Бог!
З повагою, організатор акції Ольга Лободєва.

Криза в житті: крах чи оновлення?

« Дерево росте до тих пір, поки воно живе. Людина, котра перестала рости, починає помирати»

Росс Перо

 

Більшість порівнює життя з зеброю: біла смуга, чорна смуга…До того ж в один і той же період життя різні його сфери можуть мати різні кольори – в особистому житті все біле-білісіньке, а в бізнесі – суцільна темрява. І навпаки. Але бувають і такі періоди життя, коли хочеться залишити взагалі все і розпочати нове життя…

 

Це зовсім не страшно.

Через кризові періоди проходимо ми всі. Слово «криза» не таке вже й страшне. В перекладі з грецької «криза» означає «час вибору, час переходу» чи «час приймати рішення».

В моменти кризи людина вирішує певні життєві завдання. Якщо їх не вирішити тоді, коли вони виникають, то вони виникатимуть щоразу, але ще в більшому масштабі. Людина починає ходити по замкненому колу. Якщо ми не зважаємо на важливі підказки у житті, то нам тоді потрібен буде потужніший струс, щоб отямитись. Коли вчасно розуміємо сутність уроку, можна уникнути занадто неприємних сигналів для  «пробудження».

Кризи відіграють важливу роль в нашому житті – вони як сигнальні вогні, що вказують на те, що ми рухаємось не туди, що прийшов час для змін.

Вони нагадують нам, що потрібно зупинитись, роздивитись навколо, оцінити своє сьогодення і вибрати орієнтири для майбутнього.

Більшість криз пов’ язана з:

 • втратою сенсу життя, коли змінюється робота, друзі, особисте життя. Іде

знецінення того, чого людина досягла. Ми раптом розуміємо, що часу вже й не так багато і дещо минуло без вороття. Що справи, які весь час відкладались «на потім» вже не переробити. Людина починає розуміти різницю між мріями і реальністю, корректувати життєві плани. Виникає запитання: «А навіщо мені все це? Заради чого? Чи щасливий я? Всі кризи пов’ язані з пошуком сенсу життя.

 • проблема особистої свободи, боротьба за неї на всіх етапах життя – це

друга важлива риса кризи.  Одним заважає дружина, іншим – податкова інспекція, держава, третім – власний бізнес. Ось тут дуже важливо виробити для себе спосіб отримання особистої свободи.

 

Не за покликом душі

Якщо людина піддається стереотипам, нав’ язаним суспільством, сім’ єю, то в середині життя, коли аналізуватиме свій шлях, свої досягнення, раптом зрозуміє, що їй це і не потрібно. Час пішов, а мрії не здійснились. Як не дивно, але частіше усього найважче перебіг кризи переживають ті, у кого в дитинстві і ранній молодості все йшло гладко, як по прямій. Особливо, якщо рішення було прийняте під впливом якихось авторитетів. У людей, що самостійно вирішували цю проблему вибору, є навички самопізнання, боротьби з неприємностями, опором, тому їх життєстійкість вища.

 

Розворот на 180 градусів

На різних життєвих етапах цінності і мотиви можуть змінюватися. Наприклад, ми можемо досягти фінансового благополуччя, однак зіштовхнутись з проблемою здоров’ я. І це теж пов’язано з кризовим станом, тому що часто дововдиться повернути своє життя на 180 градусів. І тут потрібно більше внутрішньої сили  і рішучості. Саме цей час може стати не моментом розчарування і руйнації сподівань, а моментом відкриття нових перспектив і можливостей. Новим проривом у житті, ще більшим успіхом.

 

Застій

Коли ми починаємо якусь справу, якою б вона не була: бізнес, сім’ я, хобі, ми вчимося, потім стаємо професіоналами і отримуємо результат. Ми ростемо разом із своєю справою.

Певний час ми насолоджуємося спокоєм, а далі наступає неодмінне згасання інтересу. Починається застій. Книгу прочитано, історію закінчено. Коли ситуація стабілізується, ріст припиняється. Нам потрібні нові емоції, зустрічі, справи. Якщо відсутня мета, в якій ми особисто зацікавлені, то ми ходимо по колу, відчуваючи себе загубленими, а життя безкорисним та безцільним. Щоб знову піднятися і прорватись вперед потрібна більша концентрація всіх сил організму, тобто новий ріст. Коли цього не відбувається, то все сходить нанівець. Тому що потужні ресурси організму не використовуються, а те, що не використовується, атрофується і відмирає.

 

Криза середнього віку

Напевне, самий важкий кризовий період, це криза середини життя в 35-45 років. Так зване «рокове десятиліття». Настає щось на зразок «ступору»: куди далі прагнути – не відомо, всі глобальні справи життя ніби перероблені, а нові починати запізно.

 • вікові зміни і виснаження перша проблема цього періоду. Хтось просто

скаржиться на те, що починає дуже часто втомлюватись. Для тих, хто покладався на свої фізичні якості в молодшому віці, середній вік може стати періодом важкої депресії.

 • втрата гнучкості у сприйнятті нових ідейще одна з проблем цього

періоду. Цю розумову закритість треба здолати, інакше вона переросте в нетерпимість чи фанатизм. Окрім усього, жорстка принциповість призводить до помилок і нездатності сприймати творче вирішення проблеми.

Аналіз життя творчих особистостей майже в кожному випадку відзначається тими чи іншими драматичними змінами в їх творчості близько 33-35 років. Але є і інші факти. Багато відомих людей здійснили справжні прориви в своєму житті саме в цей час.

Дехто з них, як, наприклад, Гоген, почали творчу працю. Кінг Кемп Жилетт, засновник компанії «Жилетт», до 40 років був успішним розповсюджувачем корків для пляшок. В 40 років у  нього з’ явилась зовсім нова мета в житті, а саме створення безпечного леза для чоловічого гоління. Реалізація цієї ідеї через 11 років зробила його одним із найбагатших людей в світі. Джорж Сорос в 33 роки кинув свій бізнес і почав писати дисертацію по філософії. А в 36 років різко змінює своє життя: він створює інвестиційний фонд, і в 39 років стає керівником і співвласником фонду Дабл Ігл, що переріс згодом у знаменитий «Квантум» (Cuantum Group). Джеймс Оскар МакКінзі до 36 років був одним із кращих професорів Школи Бізнесу Чікагського Університету. В 36 років він залишив викладацьку діяльність і заснував свою консалтингову компанію McKinsey&Co. Зараз це одна із самих авторитетних і впливових консультаційних компаній світу.

     Є декілька стадій перебігу такої кризи:

 1. Гостра форма триває декілька тижнів чи місяців, за які люди здійснюють радикальні зміни в своєму житті.
 2. Підгостра форма триває декілька років (від 1 до 3 років). За цей час люди експериментують зі змінами, але не наважуються на рішучі кроки.
 3. Млявий перебіг кризи ніяк не виявляється назовні і є, власне кажучи, «тупцюванням перед дверима». Людина відкладає «на потім» вирішення проблем сьогодення, втішаючи себе тим, що ще встигне.
 4. Стабілізація. Наслідком кризи є вироблення нового «я»-образу, переосмислення життєвих цілей, корекція звичного світобачення. Досягненням людини, котра успішно перемогла кризу, є зрілість. Дуже важливо, щоб людина розуміла, що з нею відбувається і які їй надані можливості для подальшого розвитку. Як каже східна мудрість: «Той, хто не здатний оцінити всі переваги свого віку, приречений відчувати всі його недоліки».

 

 

Пошук нового змісту

 1. Звертайте увагу на знаки, які посилає вам життя. Якщо вирішення життєвих проблем відкладати на потім, легкий вітерець перетвориться на буревій.
 2. Плануйте час. Плануйте життя, як ви плануєте бізнес. Людина за законами природи постійно рухається. Якщо ви не знаєте куди ви рухаєтесь, ви прийдете нікуди. Якщо ви розумієте, куди ви рухаєтесь, ви можете керувати своїм рухом.

Визначте 6-8 життєвих цілей, без досягнення яких ваше життя не може здаватись успішним. Цілі мають бути спрямовані на  різні складові життя – фінансові, особисті, творчі. Подумайте, що ви робите зараз для досягнення цих цілей. Виключіть все зайве, що не стосується головних цілей. Згадайте, чим ви завжди хотіли займатись, що робити? Можливо, це мрії юності? Поміркуйте, чи можливо їх здійснити вже зараз?

 1. Займайтесь саморозвитком. Шляхи можуть бути різними, але всі вони спрямовані на пошук внутрішнього стержня, нового змісту. Багато хто зараз серйозно займаються хобі. Часто це призводить до серйозних результатів і навіть відкриттю нового бізнесу, в основі якого лежить пристрасне захоплення чим-небудь.

К писав відомий психолог Віктор Франкл, який провів багато років у фашистських концтаборах: «Будь-яка спроба відновлення внутрішньої сили передбачає в якості найважливішої умови успіху пошук якоїсь мети в майбутньому. Горе тому, хто не бачив більше ні цілі, ні сенсу свого існування, а значить, втрачав будь-яку точку опертя. Незабаром він гинув».

 1. Ведіть здоровий спосіб життя. Час і здоров’ я є найціннішими ресурсами. Добре продумана програма щоденних вправ і відповідна дієта спричиняє свою дію на енергетичний потенціал і настрій. Постійні заняття допомагають зняти стрес і дають необхідну розрядку для мозку.

 

Уроки кризи

     Один автор порівнював життя з порами року: «Ви не можете змінити пори року, але ви можете змінити своє ставлення до них».

В цьому є певний урок. Вчіться використовувати сезони життя. Вирішуйте, коли додати, а коли збавити швидкість, коли скористатись обставинами, а коли відпустити віжки. Не допускайте, щоб один рік непомітно переходив в інший, зливаючись вочевидь в безкінечну вервечку  справ і обов’ язків. Слідкуйте за вашими власними сезонами, щоб не випустити з поля зору щось цінне і важливе.

Казкотерапія)))

Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім;ї, дітей та молоді запрошує усіх бажаючих взяти участь у казкотерапії

 

«Ми любимо казки, але не віримо в них»

 Олександр Грін. «Багряні вітрила»

 

Казка є одним з найдавніших засобів морального, етичного виховання. На жаль, сьогодні діти виховуються не стільки на народних казках, скільки на диснеївських мультфільмах. Психологи вважають це великим упущенням у справі виховання дітей. Багато малюків не чули ні про Колобка, ні про Червону Шапочку, ні про Ріпку, і дуже шкода. Тому що діти, яким читають казки, швидше починають говорити, і не просто видають набір слів, а виражаються цілими реченнями на хорошій літературній мові.

Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім;ї, дітей та молоді запрошує усіх бажаючих взяти участь у казкотерапії. Зустріч буде проводитись 11 серпня 2017 року о 16:00 у парку  ім. М. Чекмана.

Даний проект буде запущений на постійній основі. Кожного тижня на базі ХМЦСССДМ усім бажаючим буде запропоновано групове заняття з казкотерапії. Заняття розраховане на 1-2 годин 1 раз в тиждень. У разі потреби батьки можуть звернутись до Центру з проханням проведення індивідуального заняття.

 

Завдання казкотерапії: 

 

 • виховувати у дітей почуття самоповаги і взаємоповаги;

 

 • розвивати самосвідомість, навички спостереження і самоспостереження;

 

 • навчити дітей розшифровувати закладені в казці знання про світ і системі взаємовідносин в ньому;

 

 • навчити думати над неоднозначністю життєвих ситуацій;

 

 • навчити усвідомлювати свої емоційні стани і мотиви поведінки.

 

Казкотерапія для дітей не гарантує моментальний ефект. Іноді потрібна довга і кропітка робота, щоб впоратися з тією чи іншою проблемою. Тому, дорогі батьки, запасіться терпінням!

Психолог просто неба

Консультація психолога на свіжому повітрі. Таку новацію запровадили у міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Щовівторка у парку імені Шевченка впродовж години можна отримати кваліфіковані поради фахівця та задати особисті запитання.

За матеріалами МТРК Місто.

Тестування готовності до школи.

Підлітковий клуб «Джерельце» пропонує усім дошкільнятам пройти безкоштовне тестування готовності до школи. З радістю чекаємо на Вас за адресою: Перемоги 10А.

Вихованці Хмельницької ДЮСШ №2 приймали участь у чемпіонаті України з веслування на байдарках і каное.

З 27 по 30 липня 2017 року в місті Київ проходив чемпіонат України серед закладів фізичної культури та спорту серед юнаків та дівчат «Стрімкі човни» – фінал, у змаганнях приймали участь і вихованці Хмельницької ДЮСШ №2. Дежицька Анастасія (тренер Кушта М.М.) та Губай Анастасія (тренер Хомич В.А.) посіли 5 місце у каное двійці на дистанції 200 метрів та 6 місце на дистанції 200 метрів.