Новини та події

Пройшли перші перегони на толокарах серед дітей від 1 до 6 років.

11 серпня пройшли перші перегони на толокарах організовані міським Центром по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання. У перегонах прийняли участь більше 100 учасників у 3-х вікових групах.

Це було яскраве свято для дітей і їх батьків і великою кількістю подарунків для учасників.

У перегонах взяли участь діти від 1 до 6 років.
Усі учасники були розділені на 3 вікові групи:

від 1 до 2 років
від 2 до 4 років
від 4 до 6 років

Заїзди хлопчиків і дівчаток проходили окремо.

Учасникам було необхідно на швидкість подолати відстань, рівну 20 метрам, на машинках-візках (Толокар). Всі без винятку учасники отримали заохочувальні призи.

Окремо хочеться подякувати партнерам дитячого свята: мережі дитячих магазинів  “ЧудоОстрів”, мережі автосалонів Євромоторс, Дитячій планеті, торговій марці Ласка. Та  одному з кращих ведучих Андрію Люховцю.

 

Делегація експертів Ради Європи вивчає досвід створення і роботи українських молодіжних центрів

24 липня делегація експертів Ради Європи з питань розвитку мережі молодіжних центрів вивчала досвід роботи українських закладів для молоді з усіх регіонів України.

У зустрічі, яка відбулась в офісі представництва Ради Європи в Україні, взяли участь представники делегації, заступник Міністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції Микола Мовчан, представники Департаменту молодіжної політики та відділу міжнародного співробітництва та євроінтеграції Мінмолодьспорту, Представництво Ради Європи в Україні, а також керівники молодіжних центрів з усіх регіонів України, представники громадських об`єднань – Асоціації міст України, Асоціації ОТГ, Асоціації молодіжних центрів, програми “Молодіжний працівник”.

Вітаючи учасників заходу, Микола Мовчан подякував міжнародним інституціям, які сприяють розвитку української молоді зокрема та європейській інтеграції України в цілому: “У 2016 році Україна і Рада Європи підписали важливий документ, Рамкову програму співпраці у сфері молодіжної політики на 2016-2020 рр. Нам приємно, що саме РЄ є нашим партнером у сфері молодіжної політики. Важливий внесок у формуванні молодіжної політики, в основу якої, в тому числі, покладена імплементація Європейської хартії участі молоді на місцевому і регіональному рівнях”.

Також заступник Міністра розповів учасникам зустрічі про заходи з молодіжної політики, які проходитимуть за ініціативи та при підтримці Міністерства до кінця 2018 року.

Олена Литвиненко, заступник керівника Офісу РЄ в Україні, зазначила: “Я сподіваюсь, ця зустріч закладе підвалини для подальшої тісної співпраці між Міністерством, молодіжними центрами, і Радою Європи. Органи місцевого самоврядування завдяки децентралізації мають набагато більше можливостей для роботи із молоддю, створення молодіжних центрів та інших закладів”.

Голова делегації Гордана Бержан, координаторка програми Знак якості РЄ для молодіжних центрів, подякувала українській стороні за запрошення, і розповіла про мету візиту:

“Ми уважно слідкуємо за розвитком молодіжної політики в Україні, зокрема, за створенням і роботою молодіжних центрів. Наше завдання – поспілкуватися із представниками та керівниками центрів, акумулювати якнаймога більше інформації про їхню роботу, тактичні і стратегічні плани розвитку. Лише після цього ми можемо говорити про напрацювання низки рекомендацій, як загальних для всіх центрів, так і окремих, з урахуванням розташування, кількості молоді, тощо”.

У зустрічі взяли участь керівники молодіжних центрів з Києва та області, Львівщини, Чернігівщини, Волині, Донеччини, Житомирщини Дніпра, Вінниці тощо. Вони розповіли про роботу центрів, програми для молоді, які вони втілюють, співробітництво із органами місцевої влади.

Нагадаємо, що 24-26 липня триває візит делегації експертів Ради Європи з питань розвитку мережі молодіжних центрів.

У складі делегації – Гордана Бержан, координатор програми Знаку якості РЄ для молодіжних центрів, представник Департаменту молоді РЄ; Георг Метц, колишній член Керівного комітету з питань молоді РЄ, член експертної групи щодо Знаку якості РЄ для молодіжних центрів; Хелі Лехто, представниця Молодіжного центру Вілла Ельба (Фінляндія), який має Знак якості РЄ для молодіжних центрів; Алісія Барбієрі, представник Дорадчої ради з питань молоді Ради Європи, член експертної групи щодо Знаку якості РЄ для молодіжних центрів.

Під час візиту учасники делегації зустрінуться із керівниками молодіжних центрів з усіх регіонів України, поділяться досвідом роботи європейських молодіжних центрів.

Також делегація зустрінеться із Міністром Ігорем Ждановим, відвідає Чернігівський обласний молодіжний центр та молодіжний центр у селі Кіпті Чернігівської області.

 

Запрошуємо на Молодіжний форум «Змінюючи себе – змінюємо Україну!» 28 – 29 серпня 2018 року на Київщині!

Метою заходу є єднання молодих людей різних Церков та релігійних організацій навколо духовних цінностей та взаєморозуміння, обмін думками і синергія зусиль у напрямі реформування та подальшого розвитку держави.

Реєстрація за посиланням:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdU_J85Z3wVz0ndWx…/viewform

Пcихологом Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено тренінг на базі Хмельницького міського Центру зайнятості для осіб з особливими потребами.

Людям з обмеженими фізичними можливостями важливо реалізуватися, адже працювати – означає бути потрібним суспільству, почуватися повноцінною людиною.

2 серпня 2018 року практичний психолог Центру Любов Панчук провела тренінг «Відчуй себе впевнено» для осіб з особливими потребами, які перебувають на обліку у Центрі зайнятості.

Метою тренінгу було формування цілісного та адекватного бачення власних здібностей та можливостей, вироблення навичок постановки та досягнення власних життєвих цілей, формування віри в себе та вироблення готовності долати труднощі на шляху до досягнення мети.

Під час проходження тренінгу учасники виконували вправи, обговорювали проблеми працевлаштування, які пов’язані із наявністю групи інвалідності, також невпевненістю в собі, дефіцитом внутрішньої мотивації. Ділилися власними думками, порадами з учасниками тренінгу.
На завершення учасники переглядали відеоролик на підвищення мотивації до досягнення успіху.

Любов Панчук практичний психолог

Хмельницького міського Центру
соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує: парки, сквери – місця, вільні від вживання тютюнових виробів та пива.

02.08.2018 року юрисконсульт Центру в сквері ім. Т. Шевченко проводила профілактичні бесіди з молоддю про те, що парки, сквери – це місця чистого повітря для відпочинку, а не для вживання пива, алкоголю та тютюнових виробів. Незнання закону не звільняє від юридичної відповідальності. Тому, щоб не потрапити в неприємну ситуацію і не сплачувати штраф і проводиться роз’яснювальна робота серед молоді. Приємно зауважити, що більшість молодих людей, з якими спілкувались сьогодні, не тільки обізнані в правовому полі, а й ведуть здоровий спосіб життя.

Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді нагадує, що існує рішення Хмельницької міської ради від 27.06.2012 р. №16 «Про зменшення шкідливого впливу куріння тютюнових виробів на здоров’я населення на території міста Хмельницького».

Вільними місцями від вживання тютюнових виробів є: приміщення державних підприємств, установ, організацій (крім спеціально відведених місць), зупинки громадського транспорту та 5-метрова зона навколо них, підземні переходи, місця загального користування житлових будинків, громадські туалети, парки, сквери та ботанічні сади міста Хмельницького, міський пляж, автовокзали та залізничні вокзали (крім спеціально відведених місць), культові будівлі та прилегла територія, 5-ти метрова зона по периметру навколо входу в громадське місце, 3-х метрова зона по периметру навколо банкомату, пішохідна частина вул. Проскурівської, майдан Незалежності, ринки продовольчих та непродовольчих товарів. За порушення норм закону настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 51 до 170 гривень

За інформацією юрисконсульта МЦСССДМ

Н.Ялоха

Тема консульт-пункту від 31.07 «Психолог просто неба» як і попередні, викликала цікавість батьків з малечею: «10 фраз які можна сказати дитині замість «Я ж тобі казав/-ла»».

Іноді цей закид у всіх виривається. Але якщо постійно вказувати дитині, чоловікові, що ви праві, у них почне накопичуватися роздратування. Наші близькі завжди хочуть бути кращими, сильнішими і мудрішими, а від таких фраз вони починають втрачати своє власне я, а ви перетворюєтеся з улюбленої/-го матусі\татка в нудних вчителів, моралі заторів, так, ніби ви самі ніколи не припускаєтесь помилок. Але ж це не так і дитина помічаючи це, може відчувати порушення справедливості.

Слідом за цим може слідувати оцінка-ярлик, як правило з негативним відтінком. Повішений на дитину в дитинстві, з високою часткою ймовірності він вплине на формування її характеру. Навіть у зменшувально-лагідній формі такий ярлик неминуче завдасть шкоди. «Капризний», «ледачий» – всього цього краще не вживати в спілкуванні з дітьми. І ні в якому разі не можна повторювати такі слова по кілька разів. Особливо психологи радять уникати негативно забарвлених ярликів.

Такі ж слова можна сказати м’якше: «Як шкода, ми з тобою думали, що потрібно вчинити так, а зробили по-іншому і помилилися», «Давай домовимося», «Мені приємно, коли ти прислухаєшся до мене» тощо.

Відбулась зустріч практичного психолога Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у програмі «Поради психолога» на радіо «Місто».

01 серпня відбулась зустріч практичного психолога Центру Любові Кирилюк у програмі «Поради психолога» на радіо «Місто».
Тема сьогоднішнього ефіру: «Криза сімейних стосунків». Проблема конфліктів між подружжям, розлучення та криза сімейних стосунків стало звичним явищем в сучасному суспільстві. Чому на зміну коханню приходить роздратування і як це змінити, аби вберегти шлюб – про це йшла мова протягом ефіру.

Шлюб створюють дві дорослі людини зі своїми звичками, характерами, ставленням до життя та тим досвідом, який бачили у батьківських сімях. Інколи це все може дуже різнитися, як навчитися поступатися, йти на компроміс водночас, аби було комфортно кожному з подружжя? Чому виникають кризові етапи у сімейнх стосунках? Що робити аби така криза стала не фінішем у стосунках, а новою точкою відліку? Відповіді на усі ці запитання знаходили разом із психологом Центру.

Сімейні кризи – явище природне. Щоб подружжя пережило їх з мінімальнми стресами та безболісно, потрібно готуватися до них заздалегідь. У такий період обидва партнери потребують уваги, розуміння, спокою, довіри. Подружжя має усвідомлювати, що ці кризові моменти є тимчасовими, бути морально готовим до труднощів і бути вкрай терпимими один до одного.

Існує кілька класифікацій таких криз з точним визначенням моментів, часу і обставин, коли вони виникають.Так, у перший рік відбувається взаємне звикання один до одного, який змінюється старих звичок на нові. Цей перехід часто є стресовим для обох партнерів. Наступний важливий етап – народження дитини. Також період коли дитина вперше йде до школи. Чи коли уже доросла дитина покидає батьківський дім. Іноді бувають моменти, коли один з подружжя потребує уваги, підтримки, поради, і відповідно коли не отримує цього – ситуація стає напруженою, виникають конфлікти, образи, ревнощі.

Тому у кризові моменти варто сісти і подумати, чим саме вас колись привабила ця людина, згадати про відчуття любові до неї, яке ви відчували на початку сімейного життя, проаналізувати, що змінилося, що зникло з того моменту і спробувати відновити це. Варто памятати, що не буває таких ситуацій, де винен лише один член сімї, адже сімейні пари утворюються за «принципом дзеркального відображення». Замість того, щоб звинувачувати партнера, варто подумати про себе – ви самі привабили таку людину, зацікавили її чимось. Але варто пам ятати, що часом відверта розмова здатна зберегти сімю і попередити низку проблем. Привчати себе говорити, але щиро, чесно і без зайвої соромязливості. Між членами сімї має бути довіра і взаєморозуміння.

«Небезпеку видно не одразу»

30 липня 2018 року працівники міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяли участь у інформаційній акції «Лабіринт можливостей» в межах Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, яка проходила на площі біля ХОДТРК «Поділля-центр». Метою акції було привернути увагу молоді та громадськості до проблеми торгівлі людьми, яка наразі дуже актуальна в Україні та, зокрема¸ і у нашому місті. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти.

Учасниками акції було побудовано лабіринт, через який можна було пройти усім бажаючим з запитаннями та відповідями щодо небезпеки та проблем, які чатують на людей, які збираються безпечно подорожувати, безпечно працювати, безпечно навчатись …тому що «небезпеку видно не одразу».

Організатори акції надали вичерпну відповідь, куди звертатись, як діяти та що робити, якщо людина потрапила у таку «пастку».

За інформацією міського Центру соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді

Психологом Центру соціальних служб проведено тренінгове заняття в оздоровчому комплексі «Чайка»

23.07.2018 року психологом Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любов’ю Кирилюк проведено тренінгове заняття для дітей 7-9 років у дитячо-юнацькому оздоровчому комплексі «Чайка» на тему «Дружність у дитячому колективі – запорука гармонійного становлення людини».

З моменту, коли дитина стає членом групи однолітків, її індивідуальний розвиток неможливо розглядати й вивчати у відриві від взаємин з іншими дітьми цієї групи. Саме на основі досвіду спілкування з іншими дітьми формуються моральні якості юної особистості, насамперед ті, що визначають її ставлення до людей. У згуртованому колективі, який живе змістовним та повноцінним життям, діти набувають позитивного соціального досвіду взаємодії, проймаються спільними почуттями і переживаннями ще задовго до того, як починають усвідомлювати високі моральні принципи.   Прийняття дитини групою значущих для неї дітей, дає їй психологічну стабільність та емоційний комфорт.

Саме тому кожна дитина повинна звикати до гри, навчання в групі,  адже таким чином вона отримує  можливість оцінити себе, порівняти свої вміння і моральні якості з умінням і якостями однолітків. Саме в колективі зароджується перша дружба, почуття товариськості, взаємодопомоги, вміння узгоджувати свої дії і бажання з діями і бажаннями інших людей.

Метою проведеного у таборі тренінгу було: формування у дітей поняття дружності, розвиток комунікації у колективі, а також розвиток взаємодії з однолітками.

Діти із задоволенням виконували різноманітні вправи, брали участь у творчих завданнях та спільних іграх, що дозволило їм відчути себе комфортніше у даному колективі та отримати навички дружнього спілкування, оскільки заняття в групі з однолітками вкрай необхідне маленькій людині для майбутньої участі в житті шкільного колективу, в громадській діяльності й водночас для формування моральних рис особистості.

Важливі соціальні проблеми можна вирішувати граючись.

Про форум-театр «Право вибору переселенців»

Інститут «Республіка» від Агенціії сталого розвитку «АСТАР» минулої суботи 21.07.2018 року запросив внутрішньо переміщених осіб, представників окружних і територіальних виборчих комісій, представників місцевої влади та місцевого самоврядування, громадських активістів та інших активних мешканців Хмельницького до участі у створенні вистави форум-театру на тему «Право вибору переселенців».

Я вперше брала участь у заході такого формату і це був цікавий і корисний досвід. Як психолог, відмітила для себе, що його можна буде запроваджувати також у роботі з різними категоріями користувачів соціальних послуг нашого Центру.

Форум-театр – це метод інтерактивної роботи з різними прошарками суспільства, спрямований на вирішення соціальних проблем. Сутність форум-театру полягає у пошуку шляхів вирішення проблеми чи виходу зі складної життєвої ситуації в межах запропонованої теми вистави спільно з глядачами.

Метою даного заходу було сприяти реалізації конституційних прав соціально-незахищених верств населення та їх активної участі у розбудові громади та країни в цілому через інструмент прямої демократії – вибори.

Під час вистави учасники змогли:
обговорити існуючі виклики та проблеми у сфері виборчого права ВПО (внутрішньо-переміщениз осіб) і спробувати знайти на них відповіді;
зіграти в театральні ігри;
поділитися емоціями та думками;
створити виставу форум-театру, яку було продемонстровано глядачам.

Для участі у виставі НЕ потрібно було бути актором чи мати попередній акторський досвід. Найважливіше – це бажання учасників поділитись власним життєвим досвідом на задану тему форум-театру, готовність взяти участь у показі даної вистави для глядачів та прагнення стати частинкою творчого процесу.

Дякую організаторам, зокрема Мазур Юлії, координатору ВІ «Активна Громада» у м. Хмельницький, а також усім учасникам, з ким познайомились і продуктивно працювали! Сподіваюсь на подальшу співпрацю між нашими організаціями.

Психолог ЦССССДМ Віговська Антоніна.

Відбулось чергове засідання Хмельницької міської МКМР з правової освіти населення.

20 липня 2018 року під головуванням керуючого справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Сабій Юлії Сергіївни відбулось засідання міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.
Члени МКМР під час засідання обговорили декілька питань. Зокрема проведення правороз’яснювальної роботи з питань працевлаштування, діяльність закладів культури міста у напрямку формування правової культури молоді, здійснення інформаційно-просвітницької роботи з питань протидії торгівлі людьми та попередження нелегальної міграції. Також було розкрито зміст загальнонаціонального право просвітницького проекту «Я маю право» та обговорено питання його реалізації на території міста Хмельницького.
Про заходи, що вживаються щодо запобіганню залишенню неповнолітніми місця проживання, навчальних та лікувальних закладів та організацію взаємодії державних та недержавних структур, засобів масової інформації доповів представник ювенальної превенції.
За результатами засідання прийняті відповідні рекомендації щодо подальшої співпраці членів ради в напрямку реалізації правової освіти в місті.