Новини та події

Міський Центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання. Звіт за 2017 рік.

Наша робота за 2017 рік. Центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання забезпечує реалізацію політики з соціальної підтримки, становлення і розвитку дітей, підлітків та молоді на території міста Хмельницького.

Робота Центру організовується за напрямками:

 • Гурткова та секційна робота

 • Профілактична робота

 • Інклюзивна освіта

 • Організація літнього відпочинку та оздоровлення

 • Організація культурно-масових заходів

 • Фізкультурно-оздоровча робота

Ми постійно в пошуку чогось нового та цікаво для наших діток, тому проявити свої творчі навички, потренувати пам’ять та увагу в підлітковому клубі «Фантазія» (вул. Завадського, 38) в гуртку «Художня майстерня» та в клубі «Джерельце» (вул. Перемоги, 10А) в гуртку «Самопізнання та розвитку особистості». Усі хто бажає займатися спортом та покращити свої навички, можуть обирати серед секцій по рукопашному бою, боксу, кікбоксингу, карате, самбо або футболу.

За 2017 рік. Працівниками Центру проводиться лекційно-просвітницька робота в з метою формування здорового способу життя та профілактики правопорушень в молодіжному середовищі.

З метою належної організації літнього відпочинку Центром по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання було організовано роботу груп організованого дозвілля та відпочинку на базі підліткових клубів: «Джерельце», «Романтик», «Індіго», «Вимпел», «Фантазія», «Вікторія», «Мустанг», «Сиріус» з 05.06.17р. по 05.07.17р..

Педагоги влаштовували ігри, розваги, конкурси, вікторини, екскурсії, походи в ліс, парк ім. М. Чекмана, парк ім. Т. Шевченка, парк ім. І. Франка.

З метою естетичного виховання діти відвідували художні виставки, художній музей, були організовані конкурсні програми .

Більшість культурно-масових заходів проводилось на свіжому повітрі: на спортивних, та майданчиках біля підліткових клубів. Всього проведено 650 заходів, з них профінансовано 75 заходів, де охоплено 8 500 чоловік.

Протягом 2017 року міським Центром проведено ряд масових заходів: конкурсну програму «Серцю властиве кохання»о Дня Святого Валентина), мовознавчий захід «З рідним словом міцніє держава»(до міжнародного Дня рідної мови), театралізований захід «Весну в гості закликаєм, Зиму – через рік чекаєм »(до Стрітення Господнього), конкурсні програми «Найдорожча в світі мати, як її ще величати?», «Жінка-берегиня» (до Міжнародного Дня прав жінок та миру), усний журнал «Ти знаєш, Тарасе?», конкурсно-патріотична програма «Пам’ять про тих, хто не прийшов з війни», літературний диліжанс «В країні великого казкаря», конкурсно- розважальні програми «Хочете жити на втіху, частіше звертайтесь до сміху», «Хай звучить веселий сміх , щоб гарний настрій був у всіх» (до Дня гумору), до Великодніх свят організувати студію з розпису писанок та виставку дитячої творчості «Писанковий вернісаж», товариські зустрічі з міні-футболу, тенісу між командами гуртківців, до Міжнародного дня довкілля конкурс малюнку (майстер- класи кавою та хною) «Весняна симфонія природи», вечори пам’яті «Тих днів не змовкне слава», «Герої, що стали ангелами», конкурс малюнку «Моя сім’я» в рамках тижня матері та сім’ї, до міжнародного Дня захисту дітей конкурсно – розважальні програми «Здрастуй літечко і гра! Не сумує дітвора», «Щасливе дитинство», «Щасливе дитинство», конкурсно – ігрову програму «Ми за мир, а мир за нас», творчі майстер-класи (до Міжнародного дня захисту дітей), конкурсно-народознавча програма «В день на Івана Купала», історичну годину «Що козаку треба: степу, хліба й неба!», патріотичну програму «Я-майбутній воїн» (до Дня Захисника України), конкурсну програму «Квітуй у пісні й добрих справах, чарівна молодість моя», конкурсну-спортивну програму «Молодь за здоровий спосіб життя» (до Всесвітнього Дня молоді), конкурсну програму «Зростаємо мужніми», спортивно-розважальну програму «Козацькі розваги», ігрову програму «На захист рідної землі» (До Дня Збройних Сил України), конкурсно-розважальний захід «Святий Миколай, нам усім допомагай», театралізовану конкурсну програму «Святий, щедрий Миколай»» ,віртуальну мандрівку «З Миколаєм по Європі», свято медового пряника «Подарунок Миколая».

Тренінгове заняття для неповнолітніх, які перебувають в державній установі «Хмельницький слідчий ізолятор».

12 січня 2018 року практичний психолог Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Л. Панчук спільно з психологом установи О. Левчиком провели тренінгове заняття для неповнолітніх, які перебувають в державній установі «Хмельницький слідчий ізолятор» на тему: «Поняття конфлікту. Зародження та шляхи подолання конфліктів».

Найбільше конфліктів припадає на підлітковий період, який характеризується підвищеною вразливістю, підозрілістю і тривожністю. Одне необережне слово може спровокувати розвиток конфлікту. Молоді люди в цьому віці ще не володіють достатньою терпимістю і толерантністю по відношенню до оточуючих. Вони все бачать у чорно-білих тонах і будь-якому явищу дають власну оцінку.

Тому метою даного тренінгового заняття – надання  інформації неповнолітнім про суть конфлікту і причини його виникнення; допомогти виробити правильну поведінку для запобігання конфлікту та виходу з нього у разі його виникнення; відпрацювання на практиці навичок безконфліктного спілкування.

В ході проведення заняття підліткам було продемонстровано ряд роликів про поведінку в різних конфліктних ситуаціях. Неповнолітні обмінювалися своїми думками та емоціями, активно брали участь у вправах та програвали на практиці конфліктні ситуації.

Любов Панчук практичний психолог

Хмельницького міського Центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Мрії дітей здійснилися…

15 по 28 грудня 2017 року у магазині «Сільпо» торгівельного центру «Оазис», що у м. Хмельницькому проходила Всеукраїнська благодійна новорічна акція «Ялинка бажань». Метою акції був збір подарунків для дітей , з багатодітних, малозабезпечених, прийомних сімей, дітей, які виховуються одним з батьків, сімей учасників АТО, переселенців та дітей з особливими потребами. які проживають у місті Хмельницькому та Хмельницькій області.

  Акцію організовано і проведено Хмельницьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, супермаркетами «Сільпо» та Благодійним фондом «Незалежна країна».

Хмельницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді теж уже вкотре долучився до акції. На адресу обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшло 252 дитячих листа до Святого Миколая та Діда Мороза, 28 з яких написані дітками, які проживають у місті Хмельницькому. Усі листи були прикріплені до новорічної ялинки у приміщенні супермаркету. Щодня, впродовж акції біля «Ялинки бажань» волонтери центру соціальних служб запрошували усіх небайдужих громадян здійснити новорічну мрію дитини.

Фахівцями із соціальної роботи Центру кожній дитині вручено подарунок.

Відбулась чергова зустріч психолога Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у рубриці «Поради психолога»

Сьогодні спілкувались про те, як налаштуватися на продуктивний робочий лад після тривалих святкувань. Ділилися враженнями, а також рекомендаціями як найкраще адаптуватися після вихідних, аби це було максимально безболісно.

Після тривалих святкових вихідних важко влитися у звичний ритм, і робочі дні стають досить важкими. Хочеться «продовження свята», а не повертатися у сірі будні. Робити це потрібно поступово. Не слід налаштовувати себе зараня на негатив, спробувати не перенавантажувати себе, а також замінити можливо святкування корисними справами та тими справами які довподоби. Дуже корисним буде відділити трохи часу для фізичних вправ, аби тримати своє тіло в тонусі, відновити правильний раціон харчування,а також старатися налагодити свій режим дня, аби час відпочинку та праці чергувався більш раціонально, відповідно наше самопочуття покращиться.

Також у перші робочі дні не слід звалювати на себе безліч складних справ, адже це може спричинити роздратування та втому уже з перших днів. Потрібно старатися планувати свій день, свої справи, також можна підготувати себе до вирішення більш складних справ, попередньо виконавши базові. Тобто, робочі навантаження повинні бути поступовими.

Дорослі повертаються до роботи, а діти – на навчання після канікул. Це теж не завжди просто. Адже дітям також важко налаштуватися на навчання та дисциплінованість після канікул. Тому дуже важливо аби батьки в цей момент вміло розприділяли час відведений для навчання, та час відведений для відпочинку. А головне не слід сварити дитину з перших днів навчання, якщо дитина не хоче вчитися, адже це може спричинити ще більший супротив та протест по відношенню до навчання. Дітям також потрібна адаптація, підтримка батьків та заохочення.

Звичайно у кожного період адаптації триває по різному, у когось швидше, хтось досить довго не може налаштуватися на робочий процес, але загалом протягом першого тижня після відпочинку можна налаштувати себе на продуктивну працю якщо правильно та раціонально розприділити свій робочий час. Особливо у перші дні, якщо важко сконцентруватися на поставлених завданнях, слід робити невеличкі перерви аби відволіктись та знову ж налаштуватись на позитив. Не позбавляти себе приємних моментів, після роботи цікаво можна провести час із друзями, близькими, у родинному колі, що стане вагомою мотивацією надалі і у роботі та в повсякденних справах загалом. Адже дуже важливо аби перехід від відпочинку до робочих днів не був різким, і усі ті позитивні емоції, які ми отримали від новорічних та різдвяних свят, ще довгий час підтримували нас в хорошому настрої!

Любов Кирилюк, практичний психолог

Хмельницького міського Центру соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді

Передріздвяний “Сніжний” турнір “Вужів” UZHSNOWRUGBY

6 січня пройшов передріздвяний “Сніжний” турнір Вужів UZHSNOWRUGBY м. Перечин Закарпатська обл. Перший досвід в змаганнях 5 х 5 і золоті медалі для хмельницького регбі і команд ДЮСШ1 м. Хмельницького. Ініціатором змагань стала федерація Регбі-Ліг України та Закарпатська федерація регбі, за що велике дякую. За одним форматом 5на5, таким чином грало у два рази більше команд і у швидкому темпі. Відзначу велику кількість західних дружин зокрема з Закарпатської, Львівської, Хмельницької, Донецької області, дівчачих та дорослих чоловічих команд, юнаків 13, 15 років і регбійного клубу з Словаччини. Вцілому формат змагань і погодні умови найзручніші все-таки для найменших регбістів до 13 років. Позитивна практика дала нам побачити і нам можна запрошувати на подібного плану змагань команд до себе в Хмельницький, можливо в різних форматах для відповідних вікових, для популяризації регбі та ранньої підготовки початку сезону і нагромадження ігрового досвіду наших спортсменів… Підсумок: важка гра, супер краєвиди, гарні емоції, багнюка і м’яч, перші місця)))

Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Звітуємо за 2017 рік.

Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є спеціальним закладом, що проводить на території міста соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Основними напрямками роботи Центру є: надання соціальних, психологічних, юридичних, інформаційних послуг. Практичними психологами та юрисконсультами Центру за 2017 рік надано 2744 індивідуальних консультацій з питань міжособистісного та внутрішньо-особистісного конфлікту; соціалізації молоді, яка звільнилась з місць позбавлення волі; профорієнтації; вчинення насильства в сім’ї та проблем юридичного характеру.

Працівниками Центру проводиться лекційно-просвітницька робота в навчальних закладах міста з метою формування здорового способу життя та профілактики правопорушень в молодіжному середовищі. Зокрема ряд лекцій та тренінгів у Центрі зайнятості, слідчому ізоляторі, міськрайоному відділі з питань пробації для неповнолітніх та молоді, які перебувають у конфлікті з законом. В літній період проводилися заняття для дітей у дитячо-юнацькому оздоровчому комплексі «Чайка» та пришкільних табора. Всього проведено 618 заходів, де охоплено 30 241 чоловік.

Протягом 2017 року Центром соціальних служб проведено ряд масових заходів та акцій, зокрема: акція “Любов від заходу до сходу”
(виготовлення валентинок та печива для військовослужбовців); вулична акція «Рецепт щастя», конкурс плакатів до Дня довкілля; «Загальноміська руханка під гаслом “Здорове покоління-здорова нація”; акція та флеш-моб до Всесвітнього Дня пам’яті людей померлих від ВІЛ/СНІД «Я обираю життя, а ти?»; флеш-моб у вигляді знаку заборони паління до Всесвітнього дня без тютюну; захід до Дня Захисту дітей (мастер-класи для дітей, розмальовування фігурок, боді-арт); участь у Всеукраїнському фестивалі творчості дітей з функціональними обмеженнями; участь у фестивалі «Медовий Спас» (проведення мастер-класів для дітей, танцювальних руханок та конкурсів); захід «День знань в слідчому ізоляторі»; проведення заходу до Дня батька спільно з управлінням праці та соціального захисту населення та інші.

Фахівцями із соціальної роботи Центру соціальних служб проводиться робота з сім’ями, які потрапили у складні життєві обставини. Соціальною роботою в 2017 році охоплено 1403 сім’ї, які потрапили у складні життєві обставини. Під соціальним супроводом перебувало 116 сімей. Здійснюється соціальне супроводження
прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу здійснюється через відвідування сім’ї шляхом надання комплексу соціальних послуг. В м.Хмельницькому функціонує 2 прийомних сім’ї та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 15 дітей.

Центр здійснює контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей. Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, працівниками Центру складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється  наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо. За 2017 рік здійснено 849 обстежень. Встановлено, що в обстежених 813 сім’ях батьки задовольняють потреби дітей відповідно віку та використовують соціальні виплати за призначенням. У 36 сім’ях виплати було припинено.

Для призначення державної допомоги за запитами управління праці та соціального захисту населення здійснюється початкова оцінка потреб дитини та сім’ї, із зазначення факту проживання дитини з матір’ю (батьком). Протягом 2017 року надано близько 379 висновків.

З метою покращення організації роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, враховуючи досвід роботи центрів в інших областях з червня 2017 року Центр соціальних служб пропонує безкоштовну психологічну діагностику готовності дітей до школи.

В літній період запровадили ще одну із новаційних форм роботи «Година з психологом», а можна й сказати «Психолог просто неба». Кожна зустріч є тематичною. Мета – популяризувати роль психологічної грамотності серед населення та інформувати про послуги, які надаються Центром.

Ввведено казкотерапію, що передбачає виховання у дітей почуття самоповаги і взаємоповаги; розвиток самосвідомості, навичок спостереження і самоспостереження тощо.

В місті Хмельницькому діє «Телефон довіри 15-50» – служба спеціалізованої телефонної психологічної допомоги. Функціонує мобільна лінія служби «Телефон –Довіри» за номером: 067-133-15-50. Найчастіше звертаються з проблем стосунків, внутрішньо особистісних конфліктів, проблем здоров’я, венеричних захворювань,проблем самотності та рівня самооцінки. В залежності від сезону – загострення соматичних та психічних захворювань, депресії (весна-осінь). Рідше зустрічаються проблеми суїциду. За 2017 рік надійшло 7016 дзвінків.

Працівники Центру активно висвітлюють діяльність у засобах масової інформації з метою підвищення рівня інформованості та обізнаності населення.

Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів тренінг у Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва на тему: «Традиції та звичаї Різдвяних свят»

28 грудня 2017 року практичний психолог Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Панчук Любов Іллівна у Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва провела тренінг для дітей молодшого шкільного віку на тему: «Традиції та звичаї Різдвяних свят».

Тренінг проведено з метою збагачення уявлення школярів про обряди та звичаї українського народу, зокрема зимові свята; підтримання інтересу до фольклорної обрядової творчості; виховання любові до рідного краю, українських традицій.

Діти брали активну участь у обговорені Різдвяних свят, обмінювалися інформацією традицій святкування Різдва у їхніх домашніх оселях. Пригадували обрядові пісні – колядки, щедрівки та посівалки. Та дружно розв’язували Різдвяний кросворд. А також продемонстрували психологу майстер-клас з виготовлення новорічних іграшок.

Любов Панчук практичний психолог Хмельницького міськогоЦентру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

Нагородження кращих спортсменів та тренерів-викладачів Хмельницької ДЮСШ №2 за підсумками 2017 року

28 грудня 2017 року в приміщенні шахового клубу Хмельницької ДЮСШ №2 за адресою вул.. Проскурівська, 66 було проведено нагородження кращих спортсменів та тренерів-викладачів Хмельницької ДЮСШ №2 за підсумками 2017 року. Нагороджувались кращі спортсмени та тренера-виуладачі грамотами та цінними подарунками.

Найкращими спортсменами були визнані:

 1. Козлов Богдан – 1 місце на чемпіонаті України з веслування на байдарках і каное серед молоді до 23 років;

 2. Грицак Ілля – 2 місце на чемпіонаті України з веслування на байдарках і каное з марафону;

 3. Дежицька Анастасія – 3 місце на чемпіонаті України з веслування на байдарках і каное серед юнаків та дівчат;

 4. Воронченкова Дарія – 3 місце на чемпіонаті України з веслування на байдарках і каное серед юнаків та дівчат;

 5. Садова Дарія – 2 місце на чемпіонаті України з фехтування серед юніорів, 2 місце на чемпіонаті України серед кадетів, 4 місце на чемпіонаті Європи з фехтування серед кадетів;

 6. Дунець Валерія – 2 місце на відкритому чемпіонаті України з фехтування серед юнаків та дівчат;

 7. Белоус Діана – 2 місце на відкритому чемпіонаті України з фехтування серед юнаків та дівчат;

 8. Дзятко Євгенія – 2 місце на чемпіонаті України з шахів серед юнаків та дівчат віком до 14 років.

Найкращі тренера-викладачі:

 1. Флерчук Віктор Вікторович

 2. Кушта Микола Миколайович;

 3. Хомич вадим Анатоліойвич;

 4. Свідницький Ігор Вікторович;

 5. Зінгайло Марина Гергіївна.

Також тренерам-викладачам були вручені подяки за активну роботу протягом 2017 року, а саме: Пісцову Ігорю Миколайовичу, Ковриженко Неллі Йосипівні, Мартинюку Віталію Володимировичу, Репйовій Олені Анатоліївні, Литкіній Оксані Вікторівні, Мусієнко Наталії Іванівні, Манійчуку Володимиру Петровичу, Данюку Олександру Олександровичу, Тузу Сергію Петровичу та Бобиляку Ярославу Івановичу.

75 років Михайло Марковичу Мацьохi

Сьогодні 22 грудня святкує свій ювілей 75 років від дня народження Мацьоха Михайло Маркович – заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер СРСР, заслужений тренер України, Почесний громадянин міста Хмельницького, тренер-викладач з важкої атлетики вищої кваліфікаційної категорії, голова федерації важкої атлетики Хмельницької області.

Протягом 1988—1999 років та з 2009-го виконує обов’язки старшого тренера національної збірної команди України з важкої атлетики. Від березня 2015-го — головний тренер національної збірної з важкої атлетики.

Серед вихованців — чемпіон Олімпійських ігор 1996 року Тимур Таймазов та бронзовий призер Денис Готфрід, чемпіон Олімпійських ігор 2012 року Олексій Торохтій.

Бажаємо міцного здоров’я, нових досягнень та успіхів. Нехай завжди, аж до сторіччя, Вас супроводжує щаслива зоря удачі, Боже благословення, а у Вашому домі панують любов, злагода та добробут.

19 грудня в Україні відзначається День святого Миколая – одне з найсвітліших і радісних свят. В цей день і кожен з нас, згадуючи дитинство, сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише чудотворцю Миколаю,  серце якого  завжди      було  відкрите для всіх, хто з вірою просив допомоги,  настанови  і   поради.

 

     З нагоди свята, 18 грудня маленькі вихованці дитячого будинку Хмельницької обласної ради та санаторної  школи-інтернату №2 відвідали справжню казкову виставу “Дванадцять місяців”  у Хмельницькому драматичному театрі ім. М.Старицького і отримали солодкі подарунки від св. Миколая.

 

    

    Тож продовжуймо цю гарну традицію, обдаровуймо одні одних добром і любов’ю та нехай у всіх повсякчас і щоденно очі світяться радістю та щастям, а великий Чудотворець вселяє в наші душі надію і віру на краще майбутнє!

 

За інформацією Хмельницького міського Центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді