Новини та події

Перші змагання і перші медалі!

З 21по 25 червня в місті Ковель проходив відкритий чемпіонат України з веслування на байдарках і каное  серед юнаків та дівчат де вихованці Хмельницької ДЮСШ №2 вперше приймаючи участь у змаганнях Всеукраїнського рангу вибороли бронзову нагороду. Дежицька Анастасія (трен. Кушта М.М) та Воронченкова Дарія (трен. Хомич В.А.) посіли 3 місце у каное двійці серед дівчат на дистанції 500 метрів.

Сергій Ремез: “Якісна спортінфраструктура залучить молодь до здорового способу життя”

Нещодавно було відкрите оновлене легкоатлетичне ядро спорткомплексу “Поділля”. Про його переваги, розвиток спортивної інфраструктури міста і молодіжної політики розмовляємо з начальником міського управління молоді та спорту Сергієм Ремезом.

 

— Пане Сергію, розкажіть про оновлення стадіону “Поділля”.

— Нині вже завершилися всі роботи з облаштування сучасного легкоатлетичного ядра спорткомплексу “Поділля” — синтетичних бігових доріжок, секторів для стрибків у довжину, метання… З часу здобуття Україною незалежності у жодному місті Хмельниччини не було створено аналогічної бази для розвитку легкої атлетики. відтепер не лише спортсмени міста, а й області зможуть тренуватися і брати участь у змаганнях на базі спорткомплексу. На жаль, геометрія “Поділля” не дозволила зробити вісім смуг бігових доріжок, що б проводити змагання з легкої атлетики серед дорослих національного та міжнародного рівнів. Проте можемо проводити змагання серед юніорів обласного та всеукраїнського значення.
Щоб досягти потрібного результату, постелили якісне штучне покриття, закупили обладнання, яке відповідає сучасним стандартам, для облаштування ям для стрибків з жердиною, сектора для метання диска і молота. Останній ще доведеться встановлювати, адже наявний не відповідає вимогам Федерації легкої атлетики України. Також потрібно зробити кілька правок у секторі штовхання ядра, адже були змінені правила проведення відповідних змагань. Окрім того, оновили систему автоматичного поливу трави на футбольному полі. Сподіваємося, що вона допоможе покращити якість газону. Також завдяки цьому використання води вже зменшилось удвічі. Ця система автоматично відключається, коли починаються опади, і регулює полив відповідно до рівня вологості й температури.
Загалом на реконструкцію легкоатлетичного ядра спорткомплексу “Поділля” було виділено майже 6 мільйонів гривень з державного бюджету та 2,9 мільйона — з міського. Оновлення системи поливу обійшлося міській казні у 700 тисяч гривень.
Приємно, що не лише спортсмени нині проводять тренування на базі “Поділля”. Пересічні хмельничани здійснюють тут на оновлених доріжках ранкові пробіжки. Стадіон відкритий з 6 ранку до 22 вечора, тому кожен з мешканців міста у відповідному змінному взутті може вільно користуватися біговими доріжками.

— Є плани реконструювати й трибуни?

— Вже давно назріла необхідність змінити стільці на трибунах. Вони не відповідають вимогам Федерації футболу України та регламенту проведення масових змагань. Цьогоріч ми не плануємо проводити відповідні роботи, можливо, візьмемося за це наступного року. Нові стільці будуть комфортніші, з вищою спинкою й захищені від вандалів. Проте заміна стільців вимагатиме комплексних робіт. Зокрема, заміни ізоляції, щоб вода не протікала у приміщення під трибуною.
Проте зараз розробляється проект спеціалізованого залу боксу на території “Поділля” з боку вулиці Івана Франка. Тобто між табло і вулицею.

— Як розвивається спортивна інфраструктура міста?

— Через міський департамент освіти і науки було побудовано два міні-футбольні майданчики зі штучним покриттям у НВО №28 (Озерна) і НВК №7 (Гречани). Наразі завершується реконструкція майданчика у мікрорайоні Ракове на базі НВО №9. Також плануємо до кінця року завершити реконструкцію спортивного майданчика у Південно-Західному мікрорайоні (НВК №6).
Вже провели тендер на облаштування сучасного прибудинкового спортивного майданчика на вулиці Тернопільській, 34. Там розпочали демонтаж старого обладнання і до Дня фізичної культури і спорту на початку вересня хочемо презентувати оновлений майданчик громаді. На його території встановимо столи для настільного тенісу й тренажери. А в мікрорайоні Озерна днями вже відкрили багатофункціональний майданчик з гумовим покриттям, де можна займатися гандболом, міні-футболом, баскетболом і волейболом. Під час його відкриття побачили, що після нанесення там відповідної розмітки також можна буде займатися великим тенісом. Тому невдовзі зробимо й це. На цьому спортивному майданчику найперше займатимуться мешканці мікрорайону. Більше того, наші тренери за розкладом тренуватимуть там дітей.
Навколо поля та бігових доріжок стадіону “Локомотив” у Гречанах завершується встановлення чотириметрової огорожі. Ми були змушені піти на цей крок, адже деякі непорядні мешканці дозволяли собі кататися на велосипедах і мотоциклах на щойно посіяній траві, а на трибунах — розпивати спиртне та залишати купи сміття. Але мешканці мікрорайону не відчують жодних незручностей — стадіон відчинятиметься зранку й зачинятиметься ввечері. Футбольне поле стадіону “Локомотив” найперше буде надаватися для тренувань і змагань, адже в місті катастрофічно не вистачає полів з трав’яним покриттям. А для мешканців облаштуємо футбольний майданчик зі штучним покриттям. Також у Гречанах на базі СКЦ “Плоскирів” у планах облаштувати два баскетбольні майданчики.
Окрім того, на базі ДЮСШ №1 плануємо облаштувати два сучасні спортивні майданчики з вуличним освітленням. Завдяки цьому розвантажимо прилегле футбольне поле. А на вулиці Водопровідній на базі НВК №10 заасфальтуємо два баскетбольні майданчики, які вже давно потребують ремонту. На їх місці зробимо єдиний комплекс ігрових спортивних майданчиків.
З довготривалих планів — будівництво Палацу спорту на вулиці Зарічанській, на місці, де нещодавно громадився металевий брухт. Його проект наразі на етапі розробки та обговорення. Заплановано, що Палац стане місцем для проведення різноманітних змагань для ігрових видів спорту — футзал, гандбол, волейбол, баскетбол. Також там можуть проводитися концерти.
Приємно, що депутати міської ради йдуть нам назустріч, розуміючи необхідність створювати умови для спортивного розвитку дітей. Гарна, якісна спортивна інфраструктура дозволить залучити їх до здорового способу життя, відірвати від безкінечного сидіння за комп’ютерами та шкідливих звичок.

— Нещодавно ви налагодили роботу з громадською організацією “Молодь за краще майбутнє”. Завдяки цьому до організації міських заходів були залучені молоді волонтери. Розкажіть про результати співпраці.

— Ми підтримали ідею цієї громадської організації створити у нашому місті молодіжний волонтерський рух. Зі свого боку провели семінар підготовки волонтерів. Активісти, які пройшли навчання, долучилися до організації форуму економічного розвитку Хмельницького. Після цього виникла потреба залучити волонтерів, щоб надати допомогу сім’ї загиблого воїна. Молодь без вагань долучилася до збору грошей і передала їх матері загиблого героя.
Загалом часто проводимо загальноміські заходи, в яких важко обійтися без допомоги волонтерів. Тому приємно, що громадські активісти нам у цьому допомагають. Думаю, що й молоді цікаво бути безпосередніми учасниками змін у нашому місті. Більше того, таким чином вона отримує гарний досвід, який може знадобитись у житті.
Нині стоїть питання щодо виділення приміщення на вулиці Інститутській під створення молодіжного хабу — простору, де молодь зможе зустрічатися, проводити заходи, створювати власні проекти. Ми вже оглядали це приміщення з представниками молодіжних громадських організацій. Їх влаштувала площа приміщення. Тому наразі займаємося підготовкою документів, щоб передати його у розпорядження громадських активістів.

— Яку роль власне відіграє хмельницька молодь у формуванні молодіжної політики міста?

— Наразі мене як керівника управління молоді та спорту не надто влаштовує активність молодіжної ради, створеної минулого року. Це неформальна структура, яка має виносити власні ініціативи на розгляд управління. Я б хотів, щоб представники молодіжної ради щось пропонували. Ми не можемо проводити якісну молодіжну політику без участі молодих  хмельничан у цьому процесі. Звісно, ми налагодили співпрацю й спільно організували кілька ініціатив. Проте хочеться більшої активності й ініціативності молоді, а ми завжди готові підставити їй плече допомоги.
Розмовляв Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора

Проведення просвітницької та виховної роботи у дитячо-юнацькому оздоровчому комплексі «Чайка»

Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді уже традиційно долучається до проведення просвітницької та виховної роботи у дитячо-юнацькому оздоровчому комплексі «Чайка», Летичівського району, с. Головчинці. Так,  13.06.2017 р. фахівцем із соціальної роботи було  проведено тренінгове заняття, спрямоване на розвиток особистості, на формування ефективних комунікативних умінь, та освоєння особистісних навичок взаємодії дітей. У заняття було включено ряд методик, таких як: гра-інтерв’ю «Журналіст-Гість», «Відверто кажучи…», «Бінго», вправа «Машина на мийці» в ході яких діти отримали важливі знання – про роль емоцій та почуттів, про конфлікти та шляхи їх розв’язання, про цінності, які об’єднують людей. Діти приймали активну участь, виконували запропоновані завдання та були задоволені результатом співпраці.

Відбулася робоча зустріч «Актуальні питання здійснення соціальної роботи з сім’ями в м. Хмельницькому»

13 червня 2017 року в Хмельницькому міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для працівників Центру відбулася робоча зустріч за участю заступника директора-начальника відділу методичного забезпечення соціальної роботи  Мельник Н.В. Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на тему: «Актуальні питання здійснення соціальної роботи з сім’ями в м. Хмельницькому».

Під час зустрічі розглянуто такі питання:

 • реалізація державної соціальної політики в м. Хмельницькому;
 • здійснення соціальної роботи з сім’ями, що перебувають в складних життєвих обставинах;
 • соціальна робота з особами з числа дітей-сиріт, як фактор попередження неблагополуччя;
 • аналіз кращих методик щодо профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі;
 • соціальна підтримка учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, організації надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб;
 • соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;
 • здійснення соціальної роботи з особами, які перебувають у конфлікті з законом.

Профілактика наркоманії серед молоді

Вживання наркотиків серед молоді – це досить актуальна проблема сучасного суспільства. На сьогодні, наркоманію відносять до соціальних проблем.

Наркоманія в наш час досягла масштабів епідемії. Її  поширення йде на багато швидше, ніж вживаються заходи щодо боротьби із цим страшним явищем. Тому важливе значення в сучасному суспільстві набуває профілактика наркоманії. Вона передбачає комплекс заходів, що попереджають прояви наркоманії.

Наркотична залежність – це стан людини, коли він постійно думає про наркотики, прагне отримати їх для певних приємних відчуттів або позбавлення від психічного дискомфорту. Заради того, щоб отримати відчуття ейфорії, наркоман іде на все.

Профілактика наркоманії повинна стати невід’ємною частиною освіти. Для цього в школах проводяться лекції, тренінги, відеолекторії та заняття по профілактиці наркоманії, демонструються документальні та художні фільми. Хороша профілактична робота серед підлітків дає відчутні результати і вона повинна вестись постійно і в широких масштабах. Правильно проведені профілактичні заходи серед підлітків обов’язково стануть стримуючим фактором і зменшать кількість молодих людей до вживання  наркотичних засобів.

В доступній формі молоді надається інформація про послуги Центру та можливість звернення, у разі потреби, до практичних психологів, фахівців із соціальної роботи.

 

Наша адреса:

м. Хмельницький, вул. Камянецька, 38.

тел.76-29-28, 65-78-78

За інформацією міського Центру

соціальних служб для сім’ї, дітей

та молоді

Фінальний етап між мікрорайонного турніру з настільного тенісу.

14 червня 2017 року в підлітковому клубі «Індіго» по вулиці Лісогринівецькій,16/1 відбувся фінальний етап між мікрорайонного турнір з настільного тенісу, який організовував міський Центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання. Нагадаємо, що попередні етапи проводили педагоги – організатори та керівники гуртків у своїх клубах. Діти всі були дуже активні але на фінал приїхали кращі з кращих. Вони з великим задоволенням демонстрували свої вміння грати у настільний теніс.

У кінці турніру було визначено переможців, які були нагородженні грамотами та призами:

І місце серед дівчат-Любченко Анастасія

І місце серед юнаків- Вишковський Денис

І місце серед пар-Вишковський Денис та Любченко Анастасія

ІІ місце серед дівчат-Ваховська Віра

ІІ місце серед юнаків- Каплун Кирило

ІІ місце серед пар-Каплун Кирило та Мантур Дарина

ІІІ місце серед дівчат-Слободян Катерина

ІІІ місце серед юнаків-Яковенко Дмитро

ІІІ місце серед пар-Мазур Андрій та Васильєва Христина

Турнір дітям дуже сподобався, адже вони змогли по вболівати за своїх друзів, більше 50 дітей відчули дух суперництва. Всі учасники отримали солодкі призи від міського Центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання.

Хмельницький міський центр соціальних служб інформує.

«Обман: причини, наслідки та способи запобігання»

 

Ваша дитина Вас обманює! Ви це розумієте, не зважаєте, вважаєте, що це так, мине, або ж Вас це звеселяє. І дарма! Саме зараз у Вас є можливість визначити причини та наслідки неправдивості дітей, і головне, в подальшому запобігти обману.

Пізнаючи навколишній світ, діти намагаються зрозуміти його закони та навчитись виживати в сучасному суспільстві. Можливо таким чином наші діти захищають себе від конфліктів та ситуацій які для них є досить тривожними. Однак батькам, варто звернути на це увагу ще у ранньому віці задля того, щоб попередити перетворення фантазування дітей у нереальний світ подій.

Отже, дитяча брехня – це найчастіше сигнал про процеси, які відбуваються з дитиною, і які ви досі не помітили.

Чому ж діти вдаются до обману?

Можливо це лише один із способів привернути на себе увагу, зазвичай вічно зайнятих дорослих. А от коли дитина сказала неправду, і була викрита батьками – таким чином стала об’єктом уваги на цілий вечір.

Бувають і такі випадки, коли дошкільнята навмисне вигадують щось хороше, бажаючи похвали, доброго слова, обіймів, схвалення від близьких.

Якщо дитина дошкільного віку прибріхує одноліткам, вона хоче створити собі образ успішності. Така неправда свідчить про невпевненість у собі, бажання самоствердитися у колі ровесників. Діти віком 8-9 років починають розуміти, що казати неправду погану не тому, що неправда не подобається дорослим, а тому, що на брехуна не можна покластися, йому не довіряють, з ним не хочуть дружити. І проте є причини, які змушують іти на обман. Вони так само хочуть визнання однолітків і бояться покарання батьків. У ці роки все життя дитини крутиться навколо успішності у навчанні. Це настільки важливо, що діти готові йти на обман з оцінками, аби тільки не виявитися в очах навколишніх неуспішним, невдахою. Окрім того й з’являється нова причина дитячої брехні – наслідування батьків, дорослих. Якщо мама каже по телефону, що тата немає вдома, хоча насправді він тут, то дитина засвоює таку модель поведінки.

Підліток уже здатен усвідомлювати, що трапиться, якщо його неправду викриють. Які ж причини змушують його ризикувати репутацією? Можливо він захищає свій внутрішній світ від нетактовного втручання дорослих. У дітей підліткового віку брехня нерідко є формою бунту проти педагогів чи батьків, світу дорослих загалом.

Настав час спілкуватися на рівних, поважати в дитині людину. Насамперед, поважати в підліткові його внутрішній світ. Так, це ще дитина, але вже доросла настільки, щоб мати свої таємниці, тому не треба без дозволу чіпати її речі, без стуку заходити в її кімнату.

Отже,  причину дитячих обманів варто б  шукати в сім’ї, у ставленні батьків та інших членів родини, до дитини та один до одного, у вимогах, очікуваннях від дитини. Тому дорослим варто пам’ятати, інколи діти просто беруть приклад із своєї сім’ї!

Психологи радять, як саме запобігти обману:

1.Уже після трьох років дітям необхідно, щоб дорослі помічали їхні досягнення.

 1. Частіше хваліть свою дитину, запевняйте у своїй любові.
 2. Домовтеся в родині про однакові вимоги. Дитина має чітко знати, що можна, а чого ні.
 3. Можна висловлювати своє незадоволення окремими діями дитини, але не дитиною загалом.
 4. Дотримуйтесь обіцянок, будьте вірними своєму слову. Навіть якщо через якісь обставини Ви не зуміли дотриматися своєї обіцянки, будьте чесними, поясніть дитині причину, через яку порушили її.
 5. Будьте відвертими. У формуванні правильних і чесних відносин важливим є бажання дитини бути з Вами відвертим. Це бажання можна і потрібно стимулювати.
 6. Оцінюйте наслідки обману. Коли дитина вперше говорить неправду, необхідно пояснити їй наслідки цього вчинку. Зробіть це без сторонніх.
 7. Умійте прощати. Якщо Ви ввели вдома «статусні» взаємини, незважаючи на вік, Ви ризикуєте виховати замкнену і боязку людину.
 8. Заохочуйте чесність. Не залишайте непоміченим момент, коли Ваша дитина призналась вам у чомусь. Такі миті в житті дитини дуже важливі для неї.

10.Подавайте власний приклад. Пам’ятайте: Ваша дитина – це Ваше відображення!

 1. Сприймайте дитину безумовно. Любіть її не за те, що вона гарна, розумна, здібна, добре навчається, допомагає. Любіть її просто за те, що вона є. Не пропускайте шансів дати їй це від­чути. Повто­рюйте частіше заповітні слова: «Я тебе дуже, дуже люблю»!!!

 

О.Захожа практичний психолог Центру

 

Всесвітній день без тютюну

Всесвітній день без тютюну у Хмельницькому відзначили оригінальним флешмобом. Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до здорового заходу залучив студентів та школярів. Організували дійство на стадіоні «Поділля». Поєднали його із дитячим футбольним турніром.